Vítejte na Valašsku, kraji s krásnou, zachovanou přírodou, který si vás snadno získá. Ať už jste milovníkem outdoorových aktivit nebo jen potřebujete v klidu zrelaxovat, jste na správné adrese. HAFERKY jsou ideálním místem v srdci Velkých Karlovic, odkud můžete vyrazit na túru, zalyžovat si v několika ski areálech, provětrat své kolo či běžky, nebo si dopřát privátní wellness.

Samotný název HAFERKY vznikl na základě krajového výrazu pro borůvky. Jste u nás vítání, věříme, že budete spokojeni. HAFERKY jsou dvě samostatné chalupy. Architektura vychází z tradičního tvarosloví valašské architektury, ale je pojata veskrze soudobě. Cílem bylo vytvořit domy, které nebudou imitovat historismy, ale naopak budou zcela odrážet dobu svého vzniku. Areál je snadno přístupný přímo z hlavní, celoročně udržované silnice. Bezproblémové privátní parkování je hned u vstupu do chalup.

Kromě lyží, běžek a dalšího sportovního vybavení, jsem připraveni i na vaše kola či elektrokola, pro které máme připraven samostatný uzamykatelný objekt.

Okolí

Přímo kolem našeho areálu vede cyklostezka Bečva, v okolí je spousta značených cyklistických i turistických tras. Venkovní koupaliště i s relaxační částí a dětským bazénkem je prakticky přes cestu, běžky můžete v zimě nasadit před chalupou a vyrazit – udržované běžkařské stopy začínají na louce v sousedství.

Máte chuť vyrazit raději na sjezdové lyže? Na dohled z okna je menší areál U Bambuchů, v dojezdové vzdálenosti pár minut naleznete areál Kyčerka, Skiareál Razula, Skiareál Karolinka, Skiareál Soláň nebo o něco vzdálenější největší areál na Moravě – Bílá. A pokud vám nebudou stačit naše vířivky a sauny, můžete navštívit Vodní svět v údolí Pluskovec, nebo wellness na hotelu Horal nebo Tatra. Mimochodem na hotelu Tatra nebo Horal jsou vyhlášené masáže!